השפה הקולנועית

הרצאה

הקרנה והפעלת תלמידים בגיל יסודי ובחטיבת הביניים.

במפגש מוקרנים סרטים קצרים של אמיר הר-גיל שהופקו לצורך לימוד השפה הקולנועית במשרד החינוך. המפגש כולל הפעלת תלמידים על הבמה. הסרטים מדגימים את הצילום, פס הקול, האפקטים הוויזואליים, מוזיקה, בחירת שחקנים ,עריכה ועוד.

 

תמונות

המלצות

"ברצוני להודות לך בשמי, בשם צוות המחנכות ושכבת כתות ט' של ביה"ס העירוני "חוגים" על ההפעלה שהעברת לנו בסינמטק. נחשפנו למושגי יסוד בשפה הקולנועית ותרומתם להבנתו כקהל יעד של האומנות המיוחדת של הקולנוע. הפעילות הועברה בצורה מעניינת, קולחת ומקצועית תוך שיתוף התלמידים בהתנסות מעשית וגם בתגובות לקטעים שהודגמו על המסך. הצלחת לעורר בנו סקרנות לקסם הקולנוע מצד אחד, סיפוק מהחוויה שבה התלמידים נטלו חלק בהכרעות של קסטינג מצד שני. אישיותך הנעימה ויכולתך ליצור קשר עם קהל הצעירים יצרו אווירה טובה ואיכותית אצל כולנו." (בתיה חיים, מרכזת כיתות ט' בביה"ס חוגים).

 

"הקסם הקולנוע", כך אתה מפרסם את המפגש עם הקהל שלך. היה מרתק ואתה יודע למה? כי היית מעניין והעיקר בלתי צפוי. אנחנו רואים הרבה סרטים בטלוויזיה ובקולנוע אבל זה שונה. הפעם יכולנו להתוודע באמצעותך לשפת הקולנוע ויוצריו. דיברת אלינו בגובה העיניים, לא הכברת מילים. הראית לנו סרטים שביימת כדי להמחיש לנו את כוונותיך. תכנון המפגש ושליטה בכל שלב עשו אותו קצבי ומפתיע. רמת הסרטים שלך גבוהה מאוד. באמצעותם יכולנו להתוודע לפרטים כמו טכניקת צילום, אמצעים, פעלולי מצלמה ועריכה. דווקא מפני שבביה"ס שלנו יש מגמות תיאטרון, מוסיקה ואומנות פלסטית היו לנו ציפיות גבוהות ורצינו את הטוב ביותר. בחרנו בך והרווחנו. על כך אנו מודים לך". (מר אשר ברקוב, מנהל ביה"ס למדעים ולאומנויות עפולה, אורנית קלימי, יו"ר מועצת התלמידים, מר איציק הדר, רכז חברתי)

 

"…ההרצאה הועברה עם הרבה קשר עם הקהל, מה שהכניס את כולם לנושא. השילוב של בדיחות ודוגמאות מהקהל הכניס עניין. זוהי הרצאה מעניינת ומרתקת." (מוטי בר-דוד, מרכז שבט "אייל" לוד)

 

"… אמיר הר-גיל, התארח בבסיס והעביר ערב נפלא בנושא "קולנוע". אמיר סיפק הסבר על סרטיו הקצרים, על במאות מתחילה; גונבו לאוזנינו סודות מאחורי הקלעים… הכול מלווה בהמון הומור, טעם טוב ודיבור קולח, שמח ומרתק. אמיר השאיר אותנו רתוקים לסיפוריו מלאי החיים למעלה משעתיים, וזה כשלעצמו הישג לא מבוטל! אמיר התגלה כאדם מקסים, עם המון פוטנציאל מצוין לקהלים של חיילים וכו'; הוא יודע להתאים את עצמו לקהל ולשלהב את כולם בחן שבדבריו, בדרמה שבסיפוריו. באמת אוצר גלום! (סיגל, מש"קית חינוך יב"א 509)

"…מפגש קולנוע צעיר בהנחיית אמיר הר-גיל שנערך ל100 חניכי טכנאים היה מהנה, החניכים שיתפו פעולה והגיבו לסרטים שהוגשו. ההדים מהמפגש חיובים מאוד. מומלץ!" (חיל האוויר, בית הספר לטיסה 21, גף חינוך)

 

"אמיר הר-גיל העביר מפגש קולנוע לחניכי מגמת אחזקה. אמיר מופיע אצלנו זו הפעם השלישית וכרגיל ההדים והתגובות למפגש פשוט נהדרות. הערב אקטואלי, הסרטים טובים וההנחיה של אמיר רצינית ומהנה כאחד." (סג"מ עינת וישינצקי, קצינת חינוך,חיל האוויר)

 

"ברצוני להודות לך על הרצאתך המעניינת, שלוותה בסרטים קצרים שנבחרו בטעם ושיקפו מגוון רחב של סגנונות. חייב אני לציין את התגובות החיוביות שהגיעו אליי לאחר ההרצאה." (יוסי ב'- רכז תרבות, קיבוץ חצרים)

 

"יחסית לימי קולנוע אחרים, יום קולנוע זה מצוין ומרתק. הקצב של ההרצאה מעולה, קטעי הסרטים הנבחרים מאוד לעניין. בקיצור יופי של יום קולנוע ויופי של מנחה." (ליאורה רודן, מנהלת פרויקט חינוך, סינמטק תל אביב)

 

"…אני חייבת לציין שכולם נהנו מהערב, זאת למרות שהקהל היה מגוון מאוד, מורכב מגילים שונים מכיתה ח' עד י"ב, מאוכלוסיות שונות וילדים מרקע שונה, מבתים חילוניים לגמרי ועד ילדים דתיים. לדעתי, זהו ההישג החשוב ביותר. כל התגובות שקיבלתי היו נלהבות.. החבר'ה התעניינו מאוד והיו להם הרבה שאלות. מומלץ ביותר." (אילת, גרעין עודד לב השרון)