אהבה, זוגיות,משפחה

הקרנת הסרטים "אמא, אבא, ילדים, קורקינט", "רצפט לאושר" ומפגש עם היוצר אמיר הר- גיל.

הסרט "אמא, אבא, ילדים, קורקינט" עוסק ביחסי היומיום בין הורים לילדים, מנקודת המבט של כל אחד מבני המשפחה – רשומון בתוך המשפחה.

הסרט "רצפט לאושר" מעלה תהיות בנושא זוגיות. הסרט בוחן מנקודת מבטה של צעירה תמימה, מהו הרצפט לזוגיות מאושרת.

נושאים לדיון: משפחה, הורות, יחסי הורים-ילדים, חופש\אי חופש בחינוך,

אמא, אבא, ילדים, קורקינט" – אורך: 30 דק'; "רצפט לאושר" – אורך: 13 דק'.

 

אמא, אבא, ילדים, קורקינט

זהו סיפור קטן על אבא, אמא, שתי בנות ובן, סיפור על יחסים בין הורים לילדים. היכן עובר הקו האדום של החופש? מה מותר, מה אסור, מהם הכללים הבלתי כתובים במשפחה? מהי חלוקת התפקידים בין בני הבית? זהו סיפור על משפחה מנקודות המבט השונים של הילדים, ההורים, הסבתא והדודה.

הנס ואילנה היו בין "מייסדי שינקין", בעלי חנות בשם "פלסטיק פלוס"; הם עזבו את רחוב שינקין ועברו למושבה פרדס חנה שם פתחו עוד חנות "פלסטיק פלוס" בה הם מייצרים ומוכרים את המוצרים ומגדלים את הילדים בשילוב של שקט, שלווה והמון חופש; המילה "לא" כמעט שאינה קיימת ….

הסרט מתעמק ביומיום ומנסה להגיע לזרמים התת קרקעיים של מה זה "נורמאלי".

הסרט כולו מלווה במוסיקה מקורית שמנגנים הנס, אילנה וחברים.

 

רצפט לאושר

בערב חתונתו הלך הבמאי לאמא אבא, סבא סבתא ושאל האם כדאי.

סרט קצר וחביב שמעלה תהיות בנושא זוגיות. הסרט בוחן מנקודת מבטה של צעירה תמימה, מהו המתכון לזוגיות מאושרת. "כשהודעתי למשפחה שהחלטתי להתחתן כולם שמחו, התמוגגו, ואני שאלתי את עצמי הכיצד? הרי במשפחתי הזוגיות לא הצליחה, אבי גרוש פעמיים, אמי גרושה פעם אחת, החותנת שלי נשואה בשנית בקיצור – על פי ניסיונם הם, היו צריכים לומר, תזהר, אל תמהר והנה כולם שמחים. החלטתי לקחת מצלמה ולברר, על פי ניסיונם הרב, מהו סוד הזוגיות המאושרת והאם ניתן ללמוד מניסיונם של אחרים.

אמא, אבא, ילדים, קורקינט-

תסריט ובימוי:  פרופ' אמיר הר-גיל

הפקה: ליזקה אסא- "אסא הפקות"

צילום: עפר ינוב , אליהו עוזי

עריכה: מיכל רנון

מוזיקה מקורית : הנס פלדה

אורך: 30 דקות. ישראל, 2002

 

רצפט לאושר- 

תסריט ובימוי: אמיר הר-גיל

הפקה: אמיר הר-גיל

צילום: עופר ינוב

עורכת: אורה מימון

מוזיקה מקורית: אריאל זילבר

אורך: 13 דקות. ישראל, 1988

אמא, אבא, ילדים, קורקינט-

"אמיר הר-גיל, חבר קיבוץ יקום, הוא יוצר סרטים שאוהב להתבונן בנו, הישראלים, ולמרבה המזל הוא בוחר את הטובים או לפחות מתבונן בהם בעין טובה. כך היה בסרטו 'בוקר טוב ישראל', כך ב'החיים על-פי אווה' וכך בסרטו החדש 'אמא, אבא, ילדים, קורקינט' שיוקרן בשבת במסגרת 'תיבת תעודה' של הרשות השנייה… לזכותו של אמיר הר-גיל יאמר שהוא הצליח לתארם כמות שהם. מעורר קנאה (עירית שמגר,מעריב היום )