הרצאות ומפגשי קולנוע עם פרופ' אמיר הר-גיל

פרופ' אמיר הר-גיל, במאי ומרצה מנוסה, באוניברסיטת חיפה, באוניברסיטת תל אביב, במכללה האקדמית נתניה. בעבר היה מורה ביסודי, חט"ב ובתיכון ומדריך בתנועת הנוער.

סרטיו "בוקר טוב ישראל" ו"החיים עפ"י אווה" נכנסו לתוכנית הלימודים במשרד החינוך. סרטו "לכודים" נכנס לתוכנית לימודים אירופאית.

סרטיו התיעודיים השונים הולידו סדרת הרצאות בנושאים של פערים ועוינות בין המגזרים השונים בישראל, הסכסוך היהודי- פלשתיני, אהבה, זוגיות ומשפחה, קונפליקטים בבני נעורים, השפה הקולנועית ועוד.

חוות דעת והמלצות:

"ד"ר הר-גיל מרצה מוערך מאוד הזוכה כל שנה בתואר מרצה מצטיין של החוג. ד"ר הר- גיל נבחר ללמד בתוכנית לתואר שני בשל מעורבותו החברתית הגדולה, נושאי העיסוק המגוונים שלו והיותו פלורליסט ממעלה ראשונה. הישגיו המקצועיים זכו להכרה בארץ ובחו"ל… אנו בטוחים שצפייה בסרטיו של ד"ר הר-גיל תועיל, תעניין ואף תתרום לתלמידים שיצפו בו. הן מבחינת הזדהות עם הדמויות שבחר לתאר את חייהן והן מבחינת הרלוונטיות והאקטואליות בדיון ובשיח בנושאים הבוערים של החברה הישראלית" (ד"ר איבון קוזלובסקי גולן- ראשת התוכנית הבינתחומית לתואר שני בתרבות הקולנוע, אוניברסיטת חיפה)

"… נהנתי מאוד מעבודתך ומדרך הנחייתך את המורים לתקשורת בסדנת הווידיאו והטלוויזיה. הסטודנטים שהם מורים לתקשורת ומרכזי התחום בביה"ס היסודי רכשו מיומנויות יסוד וידע חשובים לעבודה עם תלמידים. תרומתך הייתה משמעותית הן ברמה המקצועית של הפקת סרטי וידיאו, והן ברמה החינוכית של הקניית עקרונות עבודה נכונים." (מירה פוירשטיין-  מרכזת לימודי מדיה, מכללת אורנים)

"ברצוני להוקיר לך תודות מעומק ליבי על תרומתך הרבה לציבור הסטודנטים והאקדמאים במסגרת פעילויות הפורום החדש GOOD TIME. בנכונותך להירתם ולתרום מידיעותייך וכישורייך, הקדשת מזמנך היקר עבורנו בהרצאה מרתקת, מתובלת בהומור שנון וטוב טעם, והחשוב מכל- השכלנו והרחבנו דעת עם הארת פנינו במגוון נושאים. אני רואה בך דוגמה ומופת לאדם רב פעלים שאכפת לו מעתידה של החברה הישראלית." (אריאל פטל- מנהל GOOD TIME)

"לכבוד אמיר הר-גיל, ברצוני להגיב לצפייה של שכבת ט' בבית-הספר באר-טוביה "החיים על-פי אווה". ב"חיים על-פי אווה" צפינו זו השנה השנייה עם תלמידי כיתות ט'. זהו סרט עם רגישות רבה שמלווה בעניין רב.התלמידים התחברו לדמויות, ונפתח לעולמם חשיבותו של הסרט הדקומנטרי. השיחות המשיכו גם לאחר הצפייה בכיתות החינוך והתלמידים שאלו שאלות רבות והתעניינו מאוד. המפגש עם היוצר אמיר הר-גיל הוסיף גם כן להעמקת חשיבות נושא האינטגרציה וחשיפה לצפייה נכונה בסרטים מסוג זה. בית-הספר ירחיב את הפעילות בצפייה בסרטים דקומנטריים לכל השכבות." (כוכי שלו- מרכזת החינוך החברתי, תיכון באר טוביה)

"אמיר לימד אצלנו, בחוג לתקשורת באוניברסיטת תל- אביב, את קורס החובה "תקשורת חזותית" במשך 3 שנים. במהלך התקופה הזו, אמיר הוכיח את עצמו כמורה מצטיין, יצירתי ומסור. בין השאר, תלמידי הקורס הפיקו מידי שנה, בהדרכתו של אמיר תערוכת צילומים ברמה גבוהה, נחשפו לאומנות עכשווית ועוד הרבה מאוד." (ד"ר דניאל דור- ראש החוג לתקשורת ע"ש דן, אוניברסיטת תל- אביב)

"אמיר, אתה ללא ספק המרצה שהכי השפיע עליי. לימדת אותי מהי מצוינות, לא רק בקורס אלא דרך העבודה היומיומית שלך." (עופר לנגר-בוגר תואר שני בתקשורת, אוניברסיטת תל- אביב)

"… ראשית ארצה לומר לך שאתה מקצועי בכל רמ"ח איבריך. מההכרות הראשונית עמך בשנה א' ועד ליום זה, יצא לי להיחשף למעט מהיצירות שלך, ואין כל ספק שתרמת לא מעט לתעשיית הטלוויזיה והקולנוע בדברים שיצרת במו ידיך. אנשים כמוך הם מלח הארץ, זו הייתה זכות גדולה עבורי להעביר עמך שני שליש מלימודי התואר הראשון שלי. למדתי ממך המון ואני לוקח ממך המון. את דוגמא לכך שהדרישה למקצועיות לא באה על חשבון אנושיות ודרך ארץ. המון תודה על הערכים שהטמעת, ההבנה, ההקשבה, הרצון להצליח." (בן מתן- בוגר תואר ראשון בתקשורת,מכללת נתניה)